fbpx
×

LED Sağlık Tabelaları

LED Sağlık Tabelaları

Harfmix, hastaneler, klinikler, sağlık merkezleri vb. Tıp mesleği, küresel ekonominin büyük bir bölümünü oluşturuyor ve dünyadaki tabela şirketleri için birçok iş açılmasına yol açtıktan sonra LED sağlık tabelaları, daha fazla sağlık tesisi haline geliyor. LED tabela, sağlık ortamının en kasvetli koşullarında dahi parlak bir görünüme sahip olduğu için tercih edilmektedir. LED tabelaların bir diğer avantajı da daha uzak mesafeden okunabilmesi ve net bir şekilde görülebilmesidir ki bu da çalışanların iş performansının ve iletişim seviyesinin yükselmesine yardımcı olur.

Sağlık Tabelası Nedir?

Sağlık, Amerika Birleşik Devletleri’nde büyüyen bir endüstridir ve bunun en önemli yönlerinden biri, sağlık hizmetleri tabelalarının rolüdür. Sağlık kuruluşları, belirli mesajları görüntülemenin ve hastalara hayati bilgiler sağlamanın hasta memnuniyetini, hastane gelirlerini ve hasta refahını büyük ölçüde iyileştirdiğini keşfetti. Günümüzün tıp camiasının gereksinimlerini karşılayan profesyonel, dayanıklı işaretler oluşturmak için büyük çaba sarf edilmiştir. Sonuç olarak, çeşitli ihtiyaçları karşılamak için çeşitli farklı işaretler mevcuttur.

Sağlık tabelası nedir? Sağlık hizmeti tabelaları, hayati sağlık bilgilerini hastalara ve hastane personeline iletmek için kullanılan birçok farklı türde poster, afiş, afiş, tabela ve diğer bilgilendirici medyadan oluşur. Bir hasta hastaneye veya başka bir sağlık kuruluşuna adımını attığında, anlamayabilecekleri veya duymak istemeyebilecekleri pek çok kritik bilgi bombardımanına maruz kalırlar. Bu bilgiler, “acil tedavi”, “yardım çağrısı” veya “hayatı tehdit eden durum” gibi önemli işaretleri içerebilir. Bu mesajların çoğu, hastaya neler olup bittiğine dair temel bir anlayış vermeye devam ederken, mümkün olduğu kadar göze batmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Sağlık Tabela Gereksinimleri

Genel olarak, bir sağlık tesisi, çok çeşitli amaçlar için tesisin tüm alanlarında işaretler uygulamalıdır. Tabelalar genellikle hastaları tedavi seçenekleri hakkında bilgilendirmek ve ayrıca onları bekleme alanlarına veya Klinik dışı odalara yönlendirmek için kullanılacaktır. Spesifik işaretler ayrıca her alanda sunulan hizmet türlerini ve hastanın doktoruna danışılarak nelerin tamamlanabileceğini belirtmelidir. Örneğin, acil servis içindeki tabelalar, bekleyen halkı acil servisin acil servis olduğu ve tüm testlerin bir uzman tarafından yapılması gerektiği konusunda bilgilendirmelidir.

Sağlık tesislerinin, hasta için birincil sağlık hizmeti sağlayıcısı olan pratisyen hemşireyi tanımlayan tabelaları hasta odalarına yerleştirmesi de önemlidir. Tabela, bilindiği uzmanlığa bağlı olarak bu kişinin acil servis doktoru, çocuk doktoru veya diş hekimi olduğunu açıkça belirtmelidir. Bu işaret, acil tıbbi müdahale gerektiren bir hastalık veya yaralanma durumunda, aileye veya bakıcılarına sağlık uzmanlarını hızlı bir şekilde bulmalarında yardımcı olacaktır.

Sağlık hizmeti tabelalarının uygulanmasının bir parçası olarak, sağlık kuruluşları mevcut pencerelerin temizlenmesini veya yeni panjur veya güneşlikler ile değiştirilmesini talep edebilir. Mevcut pencerelerin temizlenmesi ve değiştirilmesi düzenli olarak planlanmalıdır. Bu, sert havanın içeri girmesine izin veren ve bu tür koşullarda barındırılan hastaların sağlığını etkileyen zayıf yalıtımlı kapı ve pencereler için özellikle önemlidir. Sağlık sektöründe tabelaların bir başka yaygın kullanımı da acil durum hazırlık tatbikatlarıdır. Bu tatbikatlar sırasında, sağlık uzmanları, genel halkı ve diğer personeli, acil bir sağlık durumunda ne yapmaları gerektiğine dair talimatların verileceği belirlenmiş alanlara yönlendirmek için özel işaretler kullanabilir.

LED Sağlık İşaretleri Nasıl Seçilir?

Hepimizin bildiği gibi, iyi bir renk uyumu insanlara görsel bir estetik duygusu vermenin yanı sıra, özellikle hastane gibi yerlerde kişinin ruh halini de etkileyebilir. LED tıbbi işaretlerin renk seçimi, insanlara gerginliği ve kaygıyı serbest bırakmanın, yatıştırıcı mizaç kollokasyonunun bir yolunu vermeli, insanların rahat bir duyguya sahip olmasını sağlamalıdır. Bu nedenle, sağlık tabelaları için yeşil, mavi ve sarı yaygın olarak kullanılır.

1. Yeşil LED sağlık işaretleri: Yeşil, insanlara canlılık, büyüme ve yeni bir yaşam hissi verir. Her bahar çimenler ve ağaçlar önlerinde yeni yüzler gösterir ve çok rahat görünürler. Bu nedenle, hastane işaretleri, insanların kaygı ve gerginliğini hafifleten ve hastaların tedavisine ve iyileşmesine çok yardımcı olan ana ton olarak yeşil olmuştur.

2. Mavi LED sağlık işaretleri: mavi soğuk bir renktir, geniş, sessiz görünür ve mavi deniz ve gökyüzü insanları küçük bir alanda rahatlatır ve hastane tabelaları da bu rengi tema olarak kullanır.

3. Sarı LED sağlık işaretleri: Sarı ve beyaz, cesur ve canlı görünen parlak renk serisine aittir. Sarı işaretlerin kullanılması, hastaneler gibi nispeten karanlık ve çok güçlü güneş ışığına uygun olmayan yerlerde “parlak” görüntü etkisini iyileştirebilir.

Yukarıdaki, sağlık hizmeti işaretlerinin renk analizidir. Tabii ki, bazı uyarı LED’li tıbbi işaretler hala kırmızı uyarı işaretleri kullanıyor. Kısacası renk uyumu LED tabelalar üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir ve bu konuda yetkin olmanız ve makul bir şekilde kullanmanız gerekir.

Sağlık Sektörü LED Tabelalarının Maliyeti Nedir?

LED sağlık tabelaları çok önemli olduğu için, sağlık LED tabelalarının maliyeti ne kadardır başka bir sorudur. Bununla birlikte, LED sağlık tabelası maliyeti aslında LED tabela kalitesine, boyutuna, malzemesine, sipariş miktarına ve daha fazlasına bağlıdır. Stokta hazır LED sağlık tabelası fiyatını veya belirlediğiniz sağlık projeleriniz için özelleştirilmiş fiyat teklifini öğrenmek istiyorsanız, lütfen sales@abcmix.com ile iletişime geçmekten çekinmeyin .